19 oktober: Zondagkunst
Datum:
19 oktober 2025, zondag
Locatie:
Hilvaria Studio's
Goirlesedijk 12b, 5081 ND Hilvarenbeek
SURRENDER
Zondag 19 oktober, 12:00 – 18:00 | Hilvaria Studio’s
Een middag vol beeldende kunst, muziek en film bij de Hilvaria Studio’s.
Centraal staat de tentoonstelling SURRENDER van Jef Faes (BE). Zijn schilderijen onderzoeken de spanning tussen controle en loslaten, natuurlijke patronen en geometrische structuren. Voor deze middag maakte Tineke Schuurmans een rijk programma waarin verschillende disciplines elkaar ontmoeten.
Je ziet niet alleen het werk van Jef Faes, maar ook een speciale projectie van Linda Arts, oorspronkelijk ontwikkeld voor het Ei en destijds slechts twee dagen te zien. Nu krijgt deze intrigerende installatie een hernieuwde presentatie, waardoor ook de dialoog tussen beide kunstenaars zichtbaar wordt.
Het programma wordt verder verrijkt met muziek in samenwerking met De Link, die je blik op het werk op een andere manier prikkelt. In de Kodakzaal worden films vertoond, fotografie in de Regiekamer en natuurlijk is er de vaste collectie van de Hilvaria Studio’s. In het museumcafé kun je terecht voor een hapje en een drankje.
De middag wordt afgesloten met een kunstenaarsgesprek waarin Jef Faes en collega schilder Jef Gysen onder leiding van Tineke Schuurmans in dialoog gaan over kunst, natuur en esthetiek.
Over Jef Faes
Jef Faes werkt op het snijvlak van wetenschap en kunst. Hij combineert natuurlijke patronen met geometrische structuren en drukt zich uit in uiteenlopende disciplines. Zijn eerste solotentoonstelling in 2008 bij de Verbeke Foundation in Stekene markeerde zijn positie binnen de abstracte kunst. In samenwerking met prof. Jacobs (Universiteit Gent) ontwikkelde hij toen een project rond bijenactiviteit, waarbij hij sculpturen liet uitbreiden door honingbijen in een kunstmatig laboratorium.
Die wetenschappelijke precisie zie je nog steeds terug in zijn werk. Natuurlijke vormen worden omgezet in pure abstractie en geometrie – de honingraat als perfecte zeshoek is daarvan een sprekend voorbeeld. In zijn kleurrijke tempera-series en bouwelementen gebruikt Faes moirépatronen om op meesterlijke wijze de starheid van geometrische figuren te doorbreken.
Hij werkt met gerecupereerde materialen en combineert schilderkunst en beeldhouwkunst tot beschilderde sculpturen waarin vorm en kleur onlosmakelijk verbonden zijn. Recent verbindt hij olieverfschilderijen met ruimtelijke elementen.
In 2024 begon Faes een nieuwe dialoog met de natuur: tussen 15 juni en 17 juli legde hij elke nacht een klein vierkant werk, opgebouwd uit lagen kleur van licht naar donker, in zijn tuin. Slakken aten de verf deels weg en voltooiden zo zijn werk.
Aanmelden
Voor meer informatie of aanmelden neem contact op met tinekeschuurmans@icloud.com